🟢 Slovensko prevezme pozíciu lídra v riadení lokality svetového prírodného dedičstva UNESCO Staré bukové lesy a bukové pralesy K…

🟢 Slovensko prevezme pozíciu lídra v riadení lokality svetového prírodného dedičstva UNESCO Staré bukové lesy a bukové pralesy Karpát a iných regiónov Európy.

👉 Ide o najväčšiu sériovú lokalitu, zapísanou na zozname svetového prírodného dedičstva s 94 komponentmi v 18 krajinách Európy.

👉 Zriadenie Stáleho sekretariátu lokality svetového prírodného dedičstva UNESCO, prvého svojho druhu, spečatili podpisom medzinárodnej dohody zástupcovia Slovenska a Rakúska.

👉Podľa slov Kataríny Butkovskej, štátnej tajomníčky ministerstva životného prostredia, podstatou slovenských národných parkov a všetkých chránených území je ochrana toho najvzácnejšieho čo na Slovensku máme. Bohatej, jedinečnej a nenahraditeľnej prírody.

👉Ďalším nevyhnutným krokom, ktorá súvisí s ochranou mimoriadnej lokality svetového významu aj na území Národného parku Poloniny, je prijať zonáciu, ktorá nastaví jasné a predvídateľné pravidlá rozvoja tohto výnimočného chráneného územia a zároveň naštartuje ekonomický rozvoj regiónu.

https://www.minzp.sk/spravy/september/na-slovensku-bude-sidlit-prestizny-urad-ochranu-unikatnych-lokalit.html

Autor správy a foto Ministerstvo životného prostredia SR on Facebook V prípade, že ste zaznamenali chybu v príspevku prosím kontaktujte nás cez kontaktný formulár. Ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *