🗣️ POZOR: Od 13. februára 2023 budú všetky zastávky iba na znamenie! V rámci najnovšieho balíka zmien v MHD meníme v spoluprác…

🗣️ POZOR: Od 13. februára 2023 budú všetky zastávky iba na znamenie!

V rámci najnovšieho balíka zmien v MHD meníme v spolupráci s Dopravný podnik Bratislava charakter všetkých autobusových a trolejbusových zastávok na zastávky na znamenie. Bratislava sa tak pridá medzi iné zahraničné mestá, kde funguje takýto systém verejnej dopravy. Zmeny sa netýkajú električkovej dopravy. Zastávok bez nutnosti znamenia je momentálne len zhruba tretina, aj tak však toto opatrenie ušetrí:

💸 takmer 500 000 € prostredníctvom úspor pohonných hmôt pri brzdení a rozbiehaní,
⏱️ jazdnú dobu, ktorá sa v priemere skráti o 10 % v časoch mimo dopravnej špičky,
🐢 prírodu, keďže emisná stopa vozidiel pri rozbehu a zastavení bude nižšia.

🧍 Ak stojíte na zastávke, stačí byť viditeľný – autobus zastaví aj bez toho, aby ste zdvihli ruku a zastaví aj vtedy, ak sa na zastávke nachádza iný autobus. V prípade, že chcete vystúpiť, je potrebné včas stlačiť tlačidlo STOP alebo tlačidlo na dopytové otváranie dverí, obe budú plniť funkciu tlačidla STOP.

Zmeny v MHD sa od 13. februára taktiež dotknú aj niektorých mimoriadne nízko vyťažených liniek, ktoré budú premávať menej často len cez pracovné dni, alebo im bude upravená trasa, a prestanú premávať 3 najmenej vyťažené linky. Ich zoznam nájdete na webe Dopravného podniku Bratislava: bit.ly/ZastavkyNaZnamenie

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More V prípade, že ste našli chybu v článku alebo informáciu prosím informujte nás cez kontaktný formulár Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *