🔴 URGENTNÝ PRÍJEM V NEMOCNICI MALACKY JE OHROZENÝ Župu o tom informoval prevádzkovateľ nemocnice. Odôvodňuje to nedostatkom kval…

🔴 URGENTNÝ PRÍJEM V NEMOCNICI MALACKY JE OHROZENÝ
Župu o tom informoval prevádzkovateľ nemocnice. Odôvodňuje to nedostatkom kvalifikovaných zdravotníkov.

Aká je aktuálna situácia?

Nemocnica v Malackách by od júna nemala poskytovať ústavnú pohotovostnú službu na urgentnom príjme prvého typu.

Čo môže robiť župa?

Bratislavský samosprávny kraj na tento problém dlhodobo a opakovane upozorňuje. Slovenské zdravotníctvo kolabuje, táto situácia to len dokazuje. Žiaľ, župa nemá zdravotnícky personál, ktorý by sme im mohli zapožičať. Sprostredkúvame kontakty na lekárov z iných zariadení, či by neboli ochotní vypomôcť. S nemocnicou rokujeme o posilnení večerných a sviatočných služieb ambulantnej pohotovostnej služby.

Aká zdravotná starostlivosť bude aj naďalej fungovať?

Bude fungovať ambulantná pohotovostná služba pre dospelých, no iba v pracovných dňoch v čase od 16.00 do 20.00 h a počas víkendov a sviatkov od 7.00 do 22.00 h.

Aké kroky podniká župa?

Aj napriek tomu, že nemocnicu neprevádzkujeme, Bratislavský samosprávny kraj podniká konkrétne kroky k tomu, aby dopad na pacientov bol minimálny. Ambulantná pohotovostná služba zostáva zachovaná. Záchranná zdravotná služba bude presmerovaná.

Aké je riešenie situácie?

Opakovane sme zúčastnené strany žiadali o koordináciu poskytovania urgentnej zdravotnej starostlivosti v regióne. Spoločne s primátorom Malaciek sme vyzvali rezort zdravotníctva a zdravotné poisťovne, aby bezodkladne zabezpečili dostupnú urgentnú zdravotnú starostlivosť pre obyvateľov Záhoria.

Pomôže nová Nemocnica Bory?

Pôvodne sme predpokladali, že situácia sa zlepší otvorením urgentu v novej Nemocnici Bory, avšak upozorňujeme, že táto nemocnica ešte stále nemá zmluvu so štátnou VšZP, čo situáciu komplikuje najmä v neprospech pacientov.

Autor správy a foto Bratislavský kraj on Facebook V prípade, že ste zaznamenali chybu v príspevku prosím kontaktujte nás cez formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *