🔴 POMÁHAME V PREVENCII PROTI RAKOVINE. OČKUJEME PROTI HPV VÍRUSU Deti, dospelí, dievčatá, chlapci, ženy či muži. Všetci sa môžu …

🔴 POMÁHAME V PREVENCII PROTI RAKOVINE. OČKUJEME PROTI HPV VÍRUSU
Deti, dospelí, dievčatá, chlapci, ženy či muži. Všetci sa môžu dať zaočkovať proti HPV vírusu.

Kedy? v piatok 9. júna od 13:00
Kde? v zdravotnom stredisku na Rovniankovej 1 v Zrkadlovom Háji v Petržalke
Ako sa zaregistrovať? registračný formulár nájdete tu: https://bit.ly/3BMQqch

HPV je ľudský papilomavírus, ktorý spôsobuje zhubné ochorenia ako rakovina krčka maternice, vagíny, penisu či konečníka. V poradí už piaty očkovací deň organizuje Bratislavský samosprávny kraj. Prispievame tak k prevencii onkologických ochorení.

„Ľudský papilomavírus HPV je medzi ľuďmi mimoriadne rozšírený. Počas svojho života sa s ním stretnú až štyria z piatich ľudí. Postihuje nielen ženské pohlavie, ale aj mužské, o čom sa veľa nehovorí. Prevencia v každom veku je preto veľmi dôležitá a častokrát býva lacnejšia, ako potom následná liečba. Rovnako s prevenciou súvisí aj osveta. Stále prevláda tendencia, že je to tabu. Nie je to však správna cesta. Preto robíme túto osvetu a zdôrazňujeme aký význam má v prípade zdravia prevencia a očkovanie,“ apeluje bratislavský župan Juraj Droba. Autor správy, foto a správu publikoval MČ Ružinov – oficiálna stránka on Facebook Zdroj Read More V prípade, že ste našli chybu v článku alebo informáciu prosím informujte nás cez kontaktný formulár Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *