­čôÜBezpe─Źne do na┼íich ┼ík├┤l!­čôÜ S├║─Źas┼ąou mestsk├ęho projektu na zv├Ż┼íenie bezpe─Źnosti det├ş ÔÇ×Ulice pre detiÔÇť s├║ aj dve novomestsk├ę z├íkl…

­čôÜBezpe─Źne do na┼íich ┼ík├┤l!­čôÜ

S├║─Źas┼ąou mestsk├ęho projektu na zv├Ż┼íenie bezpe─Źnosti det├ş ÔÇ×Ulice pre detiÔÇť s├║ aj dve novomestsk├ę z├íkladn├ę ┼íkoly – Z┼á Za kas├ír┼łou a Z┼á Riazansk├í.

V Bratislave denne smeruje do materskej, z├íkladnej alebo strednej ┼íkoly viac ako 85 000 det├ş. Presne 850 ┼żiakov denne prich├ídza do novomestskej Z┼á Za kas├ír┼łou a 346 na Z┼á Riazansk├í.

­čÜŚ Ke─Ć┼że v okol├ş ┼ík├┤l vznikaj├║ dopravn├ę z├ípchy, situ├ícia je nepreh─żadn├í a de┼ąom hroz├ş dopravn├í nehoda, ve─żk├í ─Źas┼ą rodi─Źov voz├ş svoje deti autom aj napriek tomu, ┼że b├Żvaj├║ len p├ír metrov od ┼íkoly.

Bratislava – hlavn├ę mesto SR a Metropolitn├Ż in┼ítit├║t Bratislavyv partnerstve s organiz├íciou Unicef Slovensko realizuje projekt Ulice pre deti, ktor├Ż m├í po ├║spechu pilotn├ęho projektu na Z┼á Tbilisk├í u┼ż v priebehu tohto roka zlep┼íi┼ą bezpe─Źnostn├║ situ├íciu v okol├ş ─Ćal┼í├şch desiatich ┼ík├┤l. Nep├┤jde v┼íak len o z├ísahy vo verejnom priestore, pribudn├║ participat├şvne aktivity, aktivity zap├íjaj├║ce deti do tvorby projektu, osveta a vzdel├ívanie s cie─żom zlep┼íenie povedomia o zdravom ┼żivotnom prostred├ş, a tie┼ż aktivity zvy┼íuj├║ce inkluz├şvnos┼ą prostredia.
Pred realiz├íciou samotn├ęho projektu prebehol participat├şvny prieskum medzi ┼żiakmi a rodi─Źmi, ktor├Ż zistil ich aktu├ílne potreby. Na ┼íkol├ích pr├şde ku kr├ítkodob├Żm aj dlhodob├Żm zmen├ím v doprave, napr├şklad sa zn├ş┼żi maxim├ílna povolen├í r├Żchlos┼ą v ├║seku pred vstupom do ┼íkoly, osadia sa prvky na upokojenie dopravy, pr├şpadne sa prist├║pi k opatreniam, ktor├ę zlep┼íia vidite─żnos┼ą det├ş na priechodoch pre chodcov.

­čÄëTe┼í├şme sa, ┼że aj dve novomestsk├ę ┼íkoly a ich ┼żiaci bud├║ s├║─Źas┼ąou tohto projektu.

Autor spr├ívy, foto a spr├ívu publikoval Bratislava – Nov├ę Mesto on Facebook V pr├şpade chyby alebo nespr├ívnej inform├ície n├ís pros├şm kontaktujte cez kontaktn├Ż formul├ír. ─Äakujeme.

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *