🏣 Polovica bratislavských brownfieldov je vo vnútornom meste. Ponúkajú tak príležitosť na rozvoj Bratislavy ako kompaktného mest…

🏣 Polovica bratislavských brownfieldov je vo vnútornom meste. Ponúkajú tak príležitosť na rozvoj Bratislavy ako kompaktného mesta

✅ Dokončili sme aktualizáciu Urbanistickej štúdie brownfieldov. Podľa aktualizovaných dát z roku 2022 sa v Bratislave v súčasnosti nachádza 113 opustených alebo nedostatočne využívaných území, ktoré môžeme označiť za brownfieldy. Ich celková rozloha predstavuje 580 hektárov, z ktorých sa takmer polovica nachádza vo vnútornom meste. Tieto plochy predstavujú príležitosť pre rozvoj Bratislavy ako kompaktného mesta. Takáto forma rozvoja ja ekologickejšia aj ekonomickejšia než rozpínanie mesta do šírky na jeho predmestiach.

📈 Aktualizované dáta zbierali odborníci a odborníčky zo Sekcie územného plánovania od apríla do novembra 2022. Na ich základe môžeme identifikovať tie územia, ktoré majú potenciál rozvoja formou verejno-súkromných partnerstiev. Mnohé územia brownfieldov majú potenciál transformácie aj vďaka tomu, že často disponujú dobrou infraštruktúrou a dopravným napojením, čo sú jedny z výhod, ktoré územia brownfieldov oproti rozvoju na zelenej lúke poskytujú.

👉 Viac o bratislavských brownfieldoch sa môžete dozvedieť vo videu s Magdou Ďurdíkovou, ktorá mala koordináciu aktualizácie štúdie na starosti.

Autor správy, foto a správu publikoval Metropolitný inštitút Bratislavy on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *