🎭 SVETOVÝ DEŇ DIVADLA Už viac ako šesťdesiat rokov oslavuje celý divadelný svet Svetový deň divadla. 27. marec je nositeľom toh…

🎭 SVETOVÝ DEŇ DIVADLA

Už viac ako šesťdesiat rokov oslavuje celý divadelný svet Svetový deň divadla. 27. marec je nositeľom tohto dňa od roku 1961, kedy ho tak označil Medzinárodný divadelný inštitút.

🎼 Svetový deň divadla pripomína a oslavuje významné kultúrne dedičstvo, ktoré má svoje korene v starovekých civilizáciách. Od antických gréckych a rímskych divadelných hier až po súčasnú modernú scénu.

💡 Pretavuje sa do prezentácie histórie a tradícií rôznych národov a kultúr, vďaka čomu je prostriedkom na zvyšovanie kultúrneho povedomia a medzikultúrneho porozumenia.

🩰 Divadlo zohráva v životoch ľudí dôležitú úlohu. Je nielen zdrojom zábavy, no formuje aj ich hodnoty a mienku, približuje im históriu, učí etike, rozvíja empatiu a kreativitu.

💙 Prajeme vám výnimočný deň a pozývame vás objaviť krásu a bohatstvo tohto umenia.

#SvetovyDenDivadla
_____________________
📷: Štátne divadlo Košice

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *