𝐇𝐨𝐦𝐦𝐚𝐠𝐞 à Eva Krížiková – 31. mája o 18.00 h v Modrom salóne 💫 V posledných rokoch nás opustilo hneď niekoľko nenahraditeľných…

𝐇𝐨𝐦𝐦𝐚𝐠𝐞 à Eva Krížiková – 31. mája o 18.00 h v Modrom salóne

💫 V posledných rokoch nás opustilo hneď niekoľko nenahraditeľných osobností kultúrnej sféry. Okrem iných aj tri výnimočné herečky, bývalé členky Činohry SND Eva Krížiková, Eva Kristinová a Soňa Valentová, s ktorými sme sa žiaľ nemohli rozlúčiť na javisku SND, kde ich talenty excelovali dlhé desaťročia. Preto sa Činohra SND rozhodla usporiadať spomienkový večer na každú jednu z trojice nezabudnuteľných ženských osobností našich umeleckých dejín.

👥 Prvý večer bude venovaný EVE KRÍŽIKOVEJ, znamenitej komediálnej herečke, ale i sugestívnej predstaviteľke výsostne dramatických postáv. V Činohre SND pôsobila od roku 1954 a počas svojej kariéry vytvorila na javisku SND vyše sto rol pestrej žánrovej škály a pod režijným vedením erbových osobností našej umeleckej histórie.

📽 Herecké majstrovstvo Evy Krížikovej si pripomenieme archívnym záznamom inscenácie hry Aloisa Jiráska Lampáš z roku 1973 v réžii Karola L. Zachara.

🎙 Večerom bude sprevádzať teatrológ Karol Mišovic z Ústavu divadelnej a filmovej vedy SAV.

VSTUP VOĽNÝ!
ℹ️ Viac informácií 👉 bit.ly/Hommage_Krizikova.

Autor správy, foto a správu publikoval Slovenské národné divadlo on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *