✅ TRANSPARENTNOSŤ, FÉROVOSŤ A HOSPODÁRENIE REZORTU PRINIESLI SVOJE VÝSLEDKY 📉 Rebríček verejného obstarávania Zindex, ktorý zos…

✅ TRANSPARENTNOSŤ, FÉROVOSŤ A HOSPODÁRENIE REZORTU PRINIESLI SVOJE VÝSLEDKY

📉 Rebríček verejného obstarávania Zindex, ktorý zostavuje Nadácia Zastavme korupciu na základe analýzy dát českými odborníkmi, ukázal pozitívny pokrok ministerstva kultúry vo viacerých oblastiach týkajúcich sa hospodárenia.

🟢 Ministerstvo kultúry na čele s ministerkou Natália Milanová v porovnaní s predošlým vedením organizuje viac súťaží, má menej priamych rokovacích konaní a dodatkov k zmluvám. V sledovanom období Úrad pre verejné obstarávanie, ktorý kontroluje tendre, nenašiel žiadne porušenie zákona.

1️⃣ Najväčšie zlepšenie vo všetkých ukazovateľoch spomedzi skúmaných objektov dosiahla naša inštitúcia Slovenské národné múzeum – o 2,2 percentuálneho bodu.

📊 Experti porovnávali obchody veľkých a malých inštitúcií pod vedením nominantov súčasnej vlády s rokom 2020, keď končila koalícia Smeru, SNS a Mostu- Híd. Hodnotili na základe množstva verejných súťaží, priamych zadaní, koncentrácie dodávateľov, množstva súťažných ponúk aj pochybení podľa ÚVO.

🔎 Podrobné štatistiky o hospodárení nášho rezortu nájdete na ➡️ https://www.zindex.sk/submitter/287042/period/13/ministerstvo-kultury-slovenskej-republiky/2022

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *