⏳ PRED 148 ROKMI SA NARODIL WINSTON CHURCHILL Tento britský štátnik, vojak, vojnový reportér a spisovateľ je považovaný za jedné…

⏳ PRED 148 ROKMI SA NARODIL WINSTON CHURCHILL
Tento britský štátnik, vojak, vojnový reportér a spisovateľ je považovaný za jedného z najvýznamnejších politikov 20. storočia. Bol britským premiérom v rokoch 1940 – 1945 a 1951 – 1955. Zachránil Európu pred nacizmom, lebo sa odvážil postaviť zlu a nezatváral pred ním oči. Bol jedným z trojice najvyšších predstaviteľov krajín, ktoré zvíťazili v druhej svetovej vojne. Nikdy však nezabudol pripomenúť, za akú cenu a že boli momenty, kedy váhanie mocností stálo Európu priveľa životov: jedným z nich bolo to, že proti Hitlerovi nezakročili dostatočne razantne a načas.

✨ SVET POTREBUJE LÍDROV
Odkaz Winstona Churchilla je obzvlášť dôležitý dnes, keď ruská agresia devastuje Ukrajinu. Po mesiacoch tohto hrozného konfliktu si potrebujeme pripomínať potrebu nevzdávať sa a vytrvať aj v ťažkých časoch.

Autor správy, foto a správu publikoval Úrad vlády Slovenskej republiky on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *