⏰ Hodina zhasnutého svetla je symbolom povedomia a aktívnosti v oblasti klimatických zmien, šetrenia elektrickej energie a znižo…

⏰ Hodina zhasnutého svetla je symbolom povedomia a aktívnosti v oblasti klimatických zmien, šetrenia elektrickej energie a znižovania svetelného znečistenia.

Práve svetelné znečistenie škodí nielen zvieratám aktívnym v noci, ale aj nášmu plnohodnotnému spánku. 💤

🌃 Na podporu dobrej veci sa opäť po roku budova ústredia NBS aj Mestský hrad v Kremnici na 60 minút zahalia do tmy.

Hodina Zeme – Slovensko je najväčšou celosvetovou kampaňou zameranou na zvýšenie povedomia verejnosti v oblasti klimatických zmien. 🌍

Pridať sa môžete i vy. Počas Hodiny Zeme 👉 od 20:30 do 21:30 zhasnite osvetlenie vo svojej domácnosti.

Nezabúdajme však, že Hodina Zeme nie je len o jednej hodine ročne. Prispieť k zlepšeniu môže každý z nás jednoduchými zmenami vo svojom každodennom živote.

🏦 V NBS máme zavedené viaceré opatrenia, ktoré pomôžu zlepšiť naše životné prostredie a prispejú k tomu, aby si naša planéta trochu „vydýchla“.

✅ Znižujeme spotrebu energií na jedného zamestnanca. V roku 2022 v ústredí NBS dosiahla spotreba 16,6 MWh. Medziročný pokles spotreby energií dosiahol 14%, od roku 2012 pokles predstavuje 38,55%.

✅ Pokračujeme s výmenou svietidiel za nové úspornejšie LED varianty.

✅ Do bioplynovej stanice sme vyviezli viac ako 3 tony zvyškov potravín, kvetov či usadenín z kávy, ktoré sa spracujú na bioenergiu a kompost.

✅ Zaviedli sme systém elektronických objednávok obedov pre zamestnancov, čím sa ušetrí viac ako 70 000 papierových stravných lístkov ročne.

✅ Odovzdali sme 175 ton odpadov na environmentálne vhodnú likvidáciu.

✅ Odovzdali sme 29,01 tony vyradených bankoviek pre energetické zhodnotenie.

Viac o Hodine Zeme sa dozviete tu ➡️ www.hodinazeme.svetelneznecistenie.sk

#nbs #MojaHodinaZeme WWF Slovakia

Autor správy, foto a správu publikoval Národná banka Slovenska on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *